Parfüm Nasıl Kullanılır?

Parfüm kullanılırken, tıpkı seçerken olduğu gibi, tende daha önceden  uygulanmış kokulu bir ürünün ( parfüm, vücut losyonu, body splash  hatta sabun vb) bulunmamasına , tenin tamamen kokusuz olmasına dikkat edilmelidir.

Parfümün , vücutta atardamarların geçtiği, diğer bölgelere göre daha ılık olan, boyun, kulak arkası, bilekler, dirseklerin iç kısımlarına sıkılması, kokunun yayılmasını hızlandıracağından, daha etkili olmasında rol oynayacaktır.

Koku seçimi ve kullanımı mevsimlere göre de farklılık gösterebilmektedir. Örneğin, yaz ve ilkbahar mevsiminde  insanlar daha çok hafif çiçek, turunç ve meyve ağırlıklı parfümler seçerken, kış ve sonbahar aylarında  baharatlı, aromatik, odunsu ve yoğun, vanilyalı kokuları tercih edebilmektedirler.

Parfümün saçlara uygulanması, doğru bilinen yanlışlardan biridir. Saç ve saç diplerinin yağlı ortamı parfümün yapısını değiştirebilir ve kokuyu bozabilir. Ürün bileşenleri arasında yer alan etil alkol (etiketlerde alcohol denat şeklinde yazar) ve karmaşık yapılı esanslar saç derisini olumsuz etkileyebilir.

By |2020-07-02T23:47:04+03:00Temmuz 2nd, 2020|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin